Bitte aktivieren Sie Javascript, um die Seite nutzen zu können.

Kariéra u nás

Prefa Praha a.s. – historie společnosti

Na přelomu padesátých a šedesátých let minulého století vyrostla na pozemcích v Malešicích nová továrna – Prefa, zabývající se výrobou panelů jak v systému Larsen-Nielsen, tak především v českém systému VVÚ-ETA, inspirovaném rovněž západoevropskou produkcí. Značná část nové Prahy – sídliště Prosek, Jižní Město, Bohnice, Červený vrch a jiná – vyrostla z panelů dodaných Prefou.

Tato tradiční, dobře zavedená firma byla po listopadu 1989 privatizována a v polovině devadesátých let ji koupila německá společnost HebergerBau. Ta do PREFA PRAHA a. s. přivezla novou formovací techniku, odpovídající výstavbě průmyslových a prodejních hal. V této souvislosti zavedli v Malešicích i předpínaný program, který zde dosud chyběl.

V červnu 1996 získala tedy PREFA PRAHA a. s. po společném auditu dvou certifikačních orgánů – VUPS Výzkumný ústav pozemních staveb Praha a LGA Landesgewerbeanstalt Nürnberg certifikáty, které potvrdily, že zavedla systém jakosti podle českých a německých norem, odpovídajících normě ISO 9002. Tyto certifikáty společně pokrývaly Českou republiku a země EU.


Reference

Stavby prefabrikovaných železobetonových konstrukcí realizovaných společností Prefa Praha a.s.

CAMPUS Brno

Administrativní budova

MERIDA Nehvizdy

Výrobní a skladová hala

Ostrov u Stříbra

Logistická hala

AIRPORT Brno B, D

Logistické haly